Widnokrąg

Restauracja

Zapraszamy Państwa w progi naszej restauracji, ulokowanej tuż przy Bramie Opatowskiej w Sandomierzu.Po wielu latach prac renowacyjnych w kamienicy przystawionej do ostatniej ocalałej bramy wjazdowej do miasta, zapraszamy na wyjątkową podróż kulinarną. Zapraszamy Gości indywidualnych, a także ...
Czytaj dalej
Widnokrąg

Nasi dostawcy

W Widnokręgu dbamy o jakość i pochodzenie produktów, z których tworzymy dania. Naszą ideą jest, aby większość ingrediencji, których używamy w kuchni oraz barze Widnokręgu pochodziła z naszego regionu. Sandomierz leży u zbiegu trzech województw; świętokrzyskiego, podkarpackiego...
Czytaj dalej

Lista dostawców

Dostawcy
Nalewki Staropolskie Karola Majewskiego
To renomowany Polski producent jakościowych nalewek uznanych godłem Teraz Polska oraz Slow Food Polska. Firma nam niezwykle bliska, bazująca na tradycji, pasji i rodzinie. Niezwykły smak nalewek osiągany jest dzięki starym przepisom i recepturom, pochodzeniu owoców z małych, wiejskich sadów i upraw oraz wieloletnim leżakowaniu. 

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie Widnokręgu bez trunków Karola Majewskiego. Znajdziecie u nas ponad 20 smaków nalewek, z których korzystamy również przy tworzeniu deserów. W styczniu 2020 roku mieliśmy zaszczyt gościć Pana Karola, który poprowadził wyjątkową kolację degustacyjną z nalewkami w roli głównej przeplataną historią kuchni i tradycji polskiego stołu.
Nalewki Staropolskie Karola Majewskiego
Dostawcy
Ryby z gospodarstwa rybackiego Pstrąg Pustelnia
Gospodarstwo rodzinne, prowadzone przez Państwa Anię i Sebastiana Pyć. Zapiski mówiące o stawach rybnych w Pustelni sięgają aż 1760 roku. Rybacy pracują tam od wielu lat, są doświadczeni i znają każdy odcinek z 400 ha stawów. 

W Widnokręgu zaopatrujemy się u nich w pstrągi, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia wykorzystujemy unikatową tradycyjną szynkę z karpia.
Ryby z gospodarstwa rybackiego Pstrąg Pustelnia
Dostawcy
Oleje Skarby Natury,
Olej z Zabłocia
To rodzinne gospodarstwo ekologiczne produkujące świeże i zdrowe, tłoczone na zimno oleje z własnych ziaren.

Olej produkowany jest na prasach ślimakowych, bez wstępnego podgrzewania nasion, a po wytłoczeniu nie jest poddawany oczyszczaniu ani filtracji.

W Widnokręgu olejów z Zabłocia można spróbować jako dodatek na przykład do tatara.
Oleje Skarby Natury,
Olej z Zabłocia
Dostawcy
Sery Lisickie
To naturalne i przepyszne sery dojrzewające
z krowiego pełnego mleka, które właściciel pozyskuje od własnych szczęśliwych krów. Produkowane tylko 10 km od Sandomierza. 

Sery od Państwa Lis Szefowie Kuchni wędzą i starzą. – nasze zdjęcie deski serów
Sery Lisickie
Dostawcy
Gospodarstwo ogrodnicze Małgorzata i Andrzej Kruk
Lokalne gospodarstwo ogrodnicze, zlokalizowane około 10 km od Sandomierza, we wsi Bożydar, gmina Dwikozy.

W Widnokręgu znajdziecie ich zioła oraz miody, a cały ziołowy ogród powstał z sadzonek Państwa Kruk.
Gospodarstwo ogrodnicze Małgorzata i Andrzej Kruk
Dostawcy
Winnice Sandomierszczyzny
Wzniesienia i doliny Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej wraz z unikalnym mikroklimatem i lessową ziemią sprawiają, że to idealne warunki do produkcji wyjątkowych win. Sandomierski Szlak Winiarski to kilkanaście winnic zrzeszonych w Sandomierskim Stowarzyszeniu Winiarzy. Winorośl dojrzewa w pełnym słońcu zapewniając bogactwo aromatów, a my cieszymy się, że tradycje uprawy winorośli zapoczątkowane kilkaset lat temu w tym okolicach rozkwitają na nowo na Sandomierszczyźnie. 

W Widnokręgu możecie udać się na „degustacyjny spacer po winnicach Sandomierszczyzny" i skosztować win z okolicznych winnic.
Winnice Sandomierszczyzny
Dostawcy
Jajka z Sokoła
Z miłości do tradycji i zdrowej, lokalnej żywności powstał kurnik, w którym zamieszkały kury hodowane na wolnym wybiegu. Dbałość o każdy detal w tworzeniu kurnika oraz warunki, w jakich kury żyją i co jedzą, sprawiają, że kury są szczęśliwe, a jajka - pyszne.

Kurnik znajduje się w miejscowości Sokół – przysiółek wsi Grębów, położony w województwie podkarpackim, w powiecie tarnobrzeskim, w gminie Grębów, nieopodal Sandomierza. Stąd nazwa "Jajka z Sokoła".

Jajek z Sokoła od Pana Łukasza używamy w Widnokręgu od samego ranka do naszych śniadań, a w menu a'la carte - do tatara, makaronu lubczykowego, bezy Pavlovej, babki z groszku i wielu innych dań naszego Szefa Kuchni. Z serca polecamy.
Jajka z Sokoła